Logowanie
PL
RU
EN
DE
IT
"Już nie będzie uciążliwej korekty kosztów"

W artykule pt.: „Już nie będzie uciążliwej korekty kosztów”, który ukazał się na łamach poradnika „Mała firma”, dr Jacek Zieliński, wiceprzewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych omawia zmiany jakie nastąpiły w zakresie obowiązku korekty kosztów uzyskania przychodów w przypadku nieuregulowania w terminie faktury. Dr Jacek Zieliński stwierdził, że źle zaprojektowane przez ustawodawcę rozwiązanie nie spełniło oczekiwań. Przepisy wprowadzone od 1 stycznia 2013 r. były skonstruowane w sposób wyjątkowo nieprecyzyjny. Podkreślił, że doradcy podatkowi już w fazie projektowanych zmian byli krytycznie nastawieni do tych regulacji. Rzeczywistość pokazała, że mieli rację. Ustawa o redukcji niektórych obciążeń administracyjnych w gospodarce nie tylko nie wpłynęła na likwidację zatorów płatniczych , ale wręcz przyczyniła się do ich wzrostu.
Dobre wiadomości dla podatników przyniosła ustawa z dnia 5 sierpnia 2015 r. Więcej w załączonym skanie artykułu. Zapraszamy do lektury.

Więcej na: https://krdp.pl/aktualnosciall.php/3/4049

DATA PUBLIKACJI: 2016-02-18 » Posostałe aktualności
Pliki do pobrania
infolinia (75) 735 20 01
VIB Kancelaria Doradców Podatkowych VIB Kancelaria Doradców Podatkowych VIB Kancelaria Doradców Podatkowych
Powered by mDoradca :: © VIB :: Bolesławiec: VAT : PIT : CIT : Podatki : ZUS-y : Kadry : Płace : Księgowość : Doradztwo : Porady :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia