Doradca podatkowy zawód przyszłości

dodano: 2018-01-03
- Doradca podatkowy zawód przyszłości - wiceprzewodniczący KRDP o zawodzie doradcy podatkowego na portalu Infor.pl.

„Przed nami V Krajowy Zjazd Doradców Podatkowych, który wybierze władze samorządu na kolejną czteroletnią  kadencję. Ich zadaniem będzie m.in. dalsze stanie na straży rozwoju, prestiżu i rangi zawodu doradcy podatkowego, który bez wątpienia jest i będzie zawodem przyszłości” – napisał dr Jacek A. Zieliński, wiceprzewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych w artykule opublikowanym na portalu Infor.pl.
Dr Jacek A. Zieliński przypomniał, że przed rokiem obchodziliśmy 20-lecie ustawy o doradztwie podatkowym (5 lipca 1996 r.) oraz 15-lecie powołania struktur samorządowych. „Wspomniany zakres czasowy jest dość krótkim okresem żywotności, jak na zwód zaufania publicznego, jednakże charakteryzował się on harmonijnym rozwojem w zakresie profesjonalności i utrzymaniem najwyższych standardów merytorycznych jak i technicznych dotyczących tego zawodu” – stwierdził dr Jacek A. Zieliński.

Podkreślił, że historia zawodu, pomimo że dość krótka, to jednak była wystarczająca bujna w naszej rzeczywistości życia społeczno-gospodarczego. „Przeżyliśmy próbę deregulacji zawodu w ograniczonym zakresie (między innymi zlikwidowano usługowe prowadzenie ksiąg handlowych), jak i udaną próbę rozszerzenia kompetencji doradcy podatkowego (reprezentację podatnika przed sądami administracyjnymi). Po drodze, w swej historii, Krajowa Izba Doradców Podatkowych (KIDP) stała się członkiem założycielem Confédération Fiscale Européenne (CFE), z siedzibą w Brukseli, która jest europejską organizacją zrzeszającą narodowe organizacje i stowarzyszenia doradców podatkowych z większości państw europejskich. Obecnie obejmuje 33 narodowych organizacji doradców podatkowych z 24 państw Europy, grupujących łącznie ponad 180 tysięcy czynnych doradców podatkowych i ma wymierny wpływ na kształtowanie europejskiego prawa podatkowego” – napisał dr Jacek A. Zieliński.Więcej:
https://krdp.pl/aktualnosciall.php/10/5141
http://ksiegowosc.infor.pl/wiadomosci/769595,Doradca-podatkowy-zawod-przyszlosci.html?force=1
Napisz do nas

Kancelaria Doradztwa Podatkowego i Usług Rachunkowych V.IB.

ul. Adama Mickiewicza 12a,b
59-700 Bolesławiec
Email: Telefon:
+48757352001
Fax:
+48757342222
VIB Kancelaria Doradców Podatkowych VIB Kancelaria Doradców Podatkowych VIB Kancelaria Doradców Podatkowych
Projekt i wykonanie BerMar multimedia