Logowanie
PL
RU
EN
DE
IT
Zmiany w przepisach podatkowych od 1 stycznia 2013 r., cz. 5
Strona główna  >   Materiały i Porady  >  Zmiany w przepisach podatkowych od 1 stycznia 2013 r., cz. 5

V  - Rozporządzenie MF w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. - projekt

 

Projekt rozporządzenia ustala kwotę graniczną przychodu do której nie ma obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy fiskalnej na 20.000zł.

  • Dla podatników którzy prowadzą działalność gospodarczą i w 2012r. przekroczyli 20.000zł. ale nie przekroczyli 40.000 zł od dnia 01.03.2013r. są zobowiązani prowadzić ewidencję obrotu na rzecz osób fizycznych przy pomocy kasy fiskalnej.
  • Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą, którzy nie przekroczyli kwoty obrotu 20.000zł. w 2012r. są obowiązani uruchomić ewidencję za pomocą kasy fiskalnej w terminie po upływie dwóch miesięcy po przekroczeniu 20.000zł w 2013 r.
  • Podatnicy rozpoczynający działalność gospodarczą są zwolnieni z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kas fiskalnych jeżeli przewidywany przez podatnika obrót w proporcji do całego roku nie przekroczy 20.000zł. Powyższe oznacza że przekroczenie w danym miesiącu kwoty 1666 zł powoduje obowiązek instalacji kasy fiskalnej po upływie 2 miesięcy od daty tego przekroczenia.

Oczywiście zasady te nie dotyczą czynności zwolnionych z obowiązku ewidencjonowania określonych w załączniku projektowanego rozporządzenia.

 
Potrzebujesz profesjonalnej obsługi podatkowo-rachunkowej, zadzwoń lub napisz do nas. Obsługujemy firmy z całej Polski i z zagranicy.
Napisz do nas
Treść wiadomości
Imię i Nazwisko
e-Mail
Firma
infolinia (75) 735 20 01
VIB Kancelaria Doradców Podatkowych VIB Kancelaria Doradców Podatkowych VIB Kancelaria Doradców Podatkowych
Powered by mDoradca :: © VIB :: Bolesławiec: VAT : PIT : CIT : Podatki : ZUS-y : Kadry : Płace : Księgowość : Doradztwo : Porady :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia