Zmiany w przepisach podatkowych od 1 stycznia 2013 r., cz. 5

-

V  - Rozporządzenie MF w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. - projekt

 

Projekt rozporządzenia ustala kwotę graniczną przychodu do kórej nie ma obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy fiskalnej na 20.000zł.

  • Dla podatników którzy prowadzą działalność gospodarczą i w 2012r. przekroczyli 20.000zł. ale nie przekroczyli 40.000 zł od dnia 01.03.2013r. są zobowiązani prowadzić ewidencję obrotu na rzecz osób fizycznych przy pomocy kasy fiskalnej.
  • Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą, którzy nie przekroczyli kwoty obrotu 20.000zł. w 2012r. są obowiązani uruchomić ewidencję za pomocą kasy fiskalnej w terminie po upływie dwóch miesięcy po przekroczeniu 20.000zł w 2013 r.
  • Podatnicy rozpoczynający działalność gospodarczą są zwolnieni z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kas fiskalnych jeżeli przewidywany przez podatnika obrót w proporcji do całego roku nie przekroczy 20.000zł. Powyższe oznacza że przekroczenie w danym miesiącu kwoty 1666 zł powoduje obowiązek instalacji kasy fiskalnej po upływie 2 miesięcy od daty tego przekroczenia.

Oczywiście zasady te nie dotyczą czynności zwolnionych z obowiązku ewidencjonowania określonych w załączniku projektowanego rozporządzenia.

 
Potrzebujesz profesjonalnej obsługi podatkowo-rachunkowej, zadzwoń lub napisz do nas. Obsługujemy firmy z całej Polski i z zagranicy.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w zgłoszeniu przez Kancelarię Doradztwa Podatkowego i Usług Rachunkowych V.IB. z siedzibą w Bolesławcu przy ul. Adama Mickiewicza 12a na potrzeby realizacji zgłoszenia. *
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów marketingowych i statystycznych, w trakcie a także po wygaśnięciu usług realizowanych przez Serwis. Dane nie będą udostępniane innym podmiotom. Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 R. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) dane zamieszczam dobrowolnie, mam prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania i żądania zaprzestania przetwarzania moich danych osobowych.

* Prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Bez jej oznaczenia nie będzie możliwe wysłanie formularza, a także przesłanie Państwu odpowiedzi drogą elektroniczną. W każdej chwili przysługuje Państwu prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania, usunięcia, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu oraz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Doradztwa Podatkowego i Usług Rachunkowych V.IB. Podanie danych osobowych, które przetwarzane będą w celach marketingowych jest dobrowolne.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego i Usług Rachunkowych V.IB.

ul. Adama Mickiewicza 12a,b
59-700 Bolesławiec
Email: Telefon:
+48757352001
Fax:
+48757342222
VIB Kancelaria Doradców Podatkowych VIB Kancelaria Doradców Podatkowych VIB Kancelaria Doradców Podatkowych
Projekt i wykonanie BerMar multimedia